Lezzetli Kek Tarifleri

Şinitzel Tarifi

0 69

Şinitzel Tarifi

Şnitzel tariflerinin kralı: Wiener şnitzel, dana şnitzelden yapılır, ince dilimlenir ve düz dövülür. Bunu nasıl yapabileceğinizi burada anlatacağız. Bu harika çıtır çıtır şinitzelimizin tarifi için sizlerleyiz. Hazırsanız başlıyalım 🙂

 

Şinitzel Tarifi için Malzemeler

 • 4 Adet Dana şnitzel (her biri 150 gr, ½ cm kalınlığında kesilmiş)
 • 100 gram un
 • 2 Adet yumurta (küçük)
 • 150 gram ekmek kırıntısı (taze)
 • 1 Tutam tuz
 • 50 gram arıtılmış tereyağı (kızartmak için çok)
 • 1 Parça limon dilimleri

Şinitzel Tarifi 

 1.  Şnitzeli mutfak kağıdıyla kurulayın ve iki kat streç film arasına yerleştirin. Etin sonunda sadece yaklaşık 3 mm kalınlığında olacak şekilde büyük bir tencerenin dibine vurmak en iyisidir.
 2. Unu geniş bir tabağa koyun. Büyük bir tabakta yumurtaları bir çatalla kabaca çırpın. Sarısı hala kısmen görünür olmalıdır. Üçüncü büyük tabağa ekmek kırıntılarını koyun.
 3.  Şnitzeli tuzlayın ve unun içine ilk bulayın. Fazla unu alın, ardından eti çırpılmış yumurtaların içinden çekin ve kısa bir süre süzülmesine izin verin. Son olarak kırıntıları hafifçe bastırarak kırıntıları yuvarlayın.
 4.  Geniş bir tavada bol sıvıyağ kızdırın. Tavada yağ en az 1-2 cm yüksekliğinde olmalıdır. Sıcak yağa batırılmış bir tahta kaşıktan küçük kabarcıklar çıktığında sıcaklık doğrudur.
 5.  Şinitzeli sıcak yağa koyun ve “yüzer” olarak pişirin. Ara sıra tavayı biraz sallayın, böylece şnitzel üzerine sıcak yağ dökülür ve ekmek kırıntıları dalgalı bir yüzey elde eder. Tencereye dokunmamaları için yeterince şnitzel koyun. Şnitzeli kısa bir süre kağıt havluların üzerine boşaltın ve hemen servis yapın.

İPUCU

Şnitzel fırında 80 derecede sıcak tutulabilir: ızgara telinin üzerine koyun ve üzerini örtmeyin, aksi takdirde çıtır kabuk yumuşar.

Orijinal şinitzel her zaman dana etinden yapılır. Domuz şnitzel bir “Viyana tarzı şnitzel” dir. Şnitzeli ekmek yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini size söylüyoruz .

Dövmek için yüzeyi oluklu et yumuşatıcıları kullanmayın. Et lifleri zarar görür, et suları biter ve şinitzel kurur. Video aşçılık okulumuzda size şnitzeli döverken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyoruz .

Şinitzel’i uygun şekilde kızartın

Şinitzel’i ekmekten hemen sonra kızartın . Daha uzun süre dururlarsa, ekmekler yumuşar ve artık dalgalı kabarmaz. Yağ her zaman çok sıcak kalmalıdır. Sıcaklık 140 derecenin altına düşerse, ekmekler yağa doymuş hale gelir. şinitzel en iyi tadı sade tereyağı ile alır.

Şinitzeli servis edin

Pişmiş şinitzelini hemen servis edin, daha uzun süre dayanırlarsa artık çok güzel ve gevrek olmazlar.

 

Hazırlanma süresi

35 dakikada hazır
Bu tarif yüksek protein, düşük karbonhidrat ve alkol içermez

 

1 Porsiyon başına

Enerji: 420 kcal, karbonhidratlar: 24 gr, protein: 37 gr, yağ: 20 gr

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif kek tarif